Grave of the Fireflies


Grave of the Fireflies / Jonvabalių kapas (1988)

Žanras: Animacija, Drama, Karinis

Vaidino: Tsutomu Tatsumi, Ayano Shiraishi, Yoshiko Shinohara, Akemi Yamaguchi…

Apie: 

Japonija paskutiniosiomis Antrojo pasaulinio karo dienomis. Istorija apie du vaikus, atsidūrusius šių įvykių sūkury bei turinčius tik vienas kitą. Seita (vyresnysis brolis) ir Setsuko (mažametė sesuo) per eilinę lėktuvų ataką netekę motinos ir priversti paliki savo namus, prieglobstį randa pas tetą. Tačiau laikas sunkus, niekas nenori užsikrauti sau ant galvos dar dviejų alkanų burnų. Prasidėję priekaištai priverčia Seitą apsispręsti. Susirinkęs visus daiktus jis palieka tetos namus ir kartu su seserim patraukia prie upės, kur, radęs apleistą slėptuvę nusprendžia – štai čia jie ir pradės viską iš naujo. Tačiau tik jeigu viskas būtų taip paprasta…

Illuminated says:

Noriu aprašyti šį filmuką praėjus kelioms dienoms po peržiūros, mat vyliausi, jog visa slogi nuotaika apie jį praeis. Tačiau, baisiai suklydau.

Labai paliečianti istorija, per kurią, reikia pripažinti, tyliai suakmenijusi, liejau ašaras. Taip. Karas čia rodomas tik kartkartėmis, tiksliau neskaitant pasikartojančių bombardavimų, jo čia apskritai nėra. Nepaisaint to, čia parodomos skaudžios karo pasekmės, kai netenkama ir namų, ir šeimos.. Visa šita istorija man labai padarė įspūdį, tačiau jaučiausi blogai ir buvau gal net kiek pikta dėl kai kurių berniuko poelgių. Iškart kyla mintys, jog tokiu metu negalima žiūrėti į savo didybę, spjauti ir išeiti iš bet kokios suteikiamos pagalbos ir stogo, tačiau čia būtent taip ir pasielgiama. Ir viskas labai skaudžiai įsirėžė į atmintį, jog vargiai ar dar pavyks pamiršti bent kurį laiką. Vien jau mažoji Setsuko privertė taip baisiai pasijausti, kad apsakyt net sunku.

Be galo didelė pagarba kūrėjui (filmukas, kiek žinau pagal autobiografinę knygą), sugebėjusiam palikti daug neabejingų šiai istorijai.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s