Alien


Alien / Svetimas (1979)

Žanras: Mokslinis, Siaubo

Režisierius: Ridley Scott

Vaidino: Tom Skerritt, Sigourney Weaver, Veronica Cartwright, Harry Dean Stanton, John Hurt…

Apie: (obuolys.lt)

Komercinis erdvėlaivis “Nostromo“ skrenda namo į žemę. Kompiuteris užfiksuoja SOS signalą iš netoliese esančios planetos ir iš žemės gauna nurodymą ištirti, kas šaukiasi pagalbos. Po komplikuoto nusileidimo dalis komandos susiruošia ištirti vietovę.

Netrukus jie aptinka nežinomų padarų lizdavietę su begale kiaušinių, o laivo kompiuteris iššifruoja gautą signalą ne kaip pagalbos šauksmą, o kaip įspėjimą. Pajudinus vieną iš kiaušinių, įgulos laukia mirtinas pavojus…

Illuminated says:

Esu savotiška sci-fi gerbėja ir begalo mėgstu dalykus, susijusius su kosmosu. Todėl buvo tik laiko klausimas, kada teks peržiūrėti šį filmą. O tą padaryti norėjau jau senai, kadangi keletas artimų žmonių jau buvo spėję paminėti šią seriją, kaip itin gerą.

Filmas nustebino tuo, jog nors gamintas ir prieš gerus 30 metų, jis neatrodė senas. Efektai pasirodė tikrai gana padorūs, o visi kiti vaizdiniai – tiesiog idealiai atspindėjo visą atmosferą, nuotaiką ir istoriją. Tiesa, gal ir buvo keletas vaizdiškai kvailai pasirodžiusių vietų, tačiau bendro įspūdžio tai nė kiek nesugadina.

Pati istorija – ne kartą regėta ir matyta (itin siejosi su vienu kompiuteriniu žaidimu, kurį, beje labai mėgstu), nors tais laikais, tai turbūt turėjo atrodyti nauja ir originalu. Tačiau ne apie originalumą noriu kalbėt, šiame filme man tai neatrodo svarbiausias dalykas. Be galo norėjau šiurpios, tamsios, tačiau saikingos aplinkos – būtent tokią ir gavau. Aktorių vaidyba man patiko (nors S. Weaver balsas kartais pasirodė keistai skambantis (:D), nes žiūrėjau originalo kalba). Garso takelis nebuvo niekuo pernelyg įspūdingas, tačiau nenervino ir tai yra neblogai.

Nenoriu pervertinti šios juostos vien todėl, jog ji sena, o seną kiną žmonės yra linkę labiau vertinti, tačiau net jeigu jis būtų naujas – vertinčiau jį taip pat, kadangi man tai darė įspūdį ir viliuosi, jog antra dalis nebus menkesnė.

10/10

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s