L.A. Confidential


Los Andželas slaptai / L.A. Confidential (1997)

Žanras: Kriminalinis, Neo-Noir, Drama

Režisierius: Curtis Hanson

Vaidino: Kevin Spacey, Russell Crowe, Guy Pearce, James Cromwell, Kim Basinger …

Apie: (obuolys.lt)

Los Andželas. Šeštasis dešimtmetis. Kino žvaigždžių ir reklamos mitų miestas traukia ne tik bulvarinės spaudos dėmesį.

Daugeliui ši vieta asocijuojasi su balto smėlio paplūdimiais, apelsinų giraitėmis ir garsenybių šypsenomis, tačiau rojaus čia nėra. Mafija, gangsteriai ir korumpuoti policininkai susisuko jaukią gūžtą pačioje Holivudo pašonėje.

Kai miesto mafijos bosas Mikis Koenas pagaliau patenka už grotų, Los Andželą sukrečia serija kraupių žmogžudysčių – vienas po kito pakertami artimiausi Koeno bendražygiai. Abejonių nelieka – kažkas labai jau aktyviai veržiasi į laisvą mafijos tėvo vietą. Los Andželo policijai šioje istorijoje tenka bene pagrindinis vaidmuo.

Illuminated says:

Gal kam ir pasirodys juokinga/apgailėtina, bet šį filmą pažiūrėti tvirtai nusprendžiau po to, kai užbaigiau žaisti kompiuterinį žaidimą ‘L.A. Noire’ (kuris, beje, man kaip kompiuterinis žaidimas – vienas geriausių). Kodėl? Nes besiskaitydama niekaip nesugebėjau išvengti žmonių palyginimų su būtent šiuo filmu. Ir peržiūrėjus manau, jog jų buvo, tačiau žaidimo pavadinti klonu tikrai negalėčiau. Turbūt didžiausi jų panašumai – Los Andželas, žinoma, su visomis savo ydomis ir gėrybėmis, tai, jog abu kūriniai sukurti besiremiant ‘film noir’ ypatybėmis ir vos įžvelgiamu kai kurių personažų panašumu.

Nesu didelė film noir žinovė, tačiau dėmesį patraukė diskusijos ar galim šį filmą laikyt ‘noir’? Gal ne visiškai, bet didele dalimi – taip. Juk pačio noir sąvoka nėra pilnai apibrėžta, o filme išties yra susijusių dalykų – laikotarpis, istorija (žmogžudystės, korupcija ir t.t.), personažai (jei K. Basinger pastatytume į pvz. femme fatale vaidmenį; policininkai taip pat ganėtinai atitinka ‘reikalingus standartus’), kai kurie filmavimo kampai, pvz. per atspindį ir t.t. ir aišku, pabaiga. Noir filmų pabaigos, kaip suprantu, dažniausiai būna liūdnos, ‘depresuojančios’, parodančios beviltiškus personažų mėginimus įrodyti tiesą ir jų žlugimą, ir dar galima tęsti.. Na, šio filmo pabaigos nepavadinčiau visiškai liūdnos, tačiau tai nebuvo ir saldus happy end’as, kurį pamirščiau po kelių minučių. Tokia pabaiga, manau, puikiai atspindėjo miesto (bendrai, nes nenoriu spoilinti) purvinumą ir didžiulę korupciją, prieš kurią ‘pūsti’ kad ir keliese – tas pats, kas kovot su vėjo malūnais. Po L.A. Noire pabaigos, beje, pasijutau gan panašiai. Turbūt tai dar vienas panašumas.

Vizualiai – filmas labai gražus. Jaučiu silpnybę keliems periodams, 1940’s-1950’s – ypatingai, todėl nė nereikia gilintis, nes viskas man čia patiko. Na viskas, rimtai. Nebent tektų priskaičiuot garso takelį, kuris kai kuriose scenose pasirodė kiek pompastiškas, matyt tam, kad sustiprintų filmo efektą, tačiau man tai ir užkliuvo.

Patiko ir aktorių vaidyba. Labiausiai įstrigo vyriški personažai, pvz. K. Spacey personažas, apie kurį filmo metu gan keičiau nuomonę ir tai sakyčiau, gerai, nes mėgstu būt nustebinta nors kažkiek. Kalbant apie siurpriziukus, pats filmas nebuvo visiškai nenuspėjamas, tačiau tą tokį twist’ą turėjo ir tai vėlgi – gerai. Grįžtant prie aktorių, gan nustebau, kodėl K. Basinger laimėjo Oskarą už antraplanį vaidmenį, bijau sumeluot. Nepastebėjau nieko tokio, ko nebūtų galėjusi atlikti nors kiek talento turinti graži aktorė.

Apibendrinant – tikrai geras filmas, kurį žiūrėčiau dar kartą. Palyginus su pagal kitą autoriaus knygą statytu filmu ‘The Black Dahlia’ – žymiai geresnis, be abejonės. Pastarasis buvo gan vidutiniškas (nekalbant apie vizualius dalykus). Ir manau, jog pasistūmėsiu į priekį ir mėginsiu žiūrėti senesnius ‘film noir’ kinus. Pasiūlymai?

8/10

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s