Chinatown


Kinų kvartalas / Chinatown (1974)

Žanras: Kriminalinis, Neo-Noir

Režisierius: Roman Polanski

Vaidino: Jack Nicholson, Faye Dunaway, Diane Ladd, Burt Young, John Huston, John Hillerman…

Apie: 

Holis Malrėjus – turtingas Kalifornijos žemvaldys. Apsimetusi jo žmona, Aida Sešns paprašo detektyvo Džeiko Giteso sužinoti, kas yra jo meilužė. Džeikas nufotografuoja verslininkąį su jauna moterimi, tačiau netrukus Holis yra nužudomas. Todėl smalsusis detektyvas nusprendžia pats ištirti šį nusikaltimą.

Illuminated says:

Šiaip, šitą filmą pažiūrėjau jau anksčiau kaip prieš savaitę, bet nežinau kodėl tik dabar jį aprašinėju..

Taigi nuo pat pradžių – istorija. Labai įdomi ir įtraukianti. Tačiau pats filmas ganėtinai lėtai rutuliojamas, nors ir su puikia intriga, kuri išlaikoma iki pat paskutinių filmo minučių. Ganėtinai tipinė neo-noir istorija, su keletu netikėtų atsitikimų, netobulos moralės personažais ir ne kažin kaip širdį glostančia pabaiga. Ir vėl jaučiuos pilnai pasitenkinus (:D), nes turbūt ne pirmą kartą pasakysiu, jog tokios istorijos man patinka. Išties nežinau, ar siužetas labai sudėtingas, na taip – miegot gal ir nereikėtų, nes viskas ant lėkštutės neišdėliota, tačiau vargti irgi nelabai teko. Bet juk ne visiem filmam reik turbo mindfuck’inių istorijų, po kurių norėtųsi eit po tiltu? Užtenka kartais tiesiog geros istorijos, kurią būtų įdomu sekti.

Vaidyba – man patiko. Iš tikrųjų, neturėjau jokių mėgiamų personažų ar tokių, kurių labai nemėgčiau, kadangi visų poelgiai buvo tokie, na, maišyti, nei geri, nei blogi. Tačiau vaidyba išties gera ir žinoma, turėčiau išskirt J. Nicholsoną, kuris labai man įdomiai žiūrėjosi – būdamas jaunas ir ne kokioj sarkastiškoj rolėj. F. Dunaway irgi patiko, be to, labai graži, kurios nepalyginsi su dabartinėmis nutinkuotomis ar silikono pripūstomis “moterimis“. 

Dar galėčiau paminėti, jog filmas pasirodė labai autentiškas ir itin skrupulingai atitinkantis laikotarpį (jei neklystų 4 dešimtmečio pabaigą). Gal to “jausmo“ pridėjo ir tai, jog pats filmas ne iš naujųjų, tačiau nepaisant to, su dekoracijomis ir įvaizdžiu buvo padirbėta išties gerai.

O pabaigai galiu tik pasakyt, jog man patiko. Toks filmas, kurį prisimenu dar dabar, kurio nepamiršiu, manau, ir vėliau. Be to, labai įsiminė pabaiga, kuri bent jau mano akimis buvo tikrai “galinga“. 9/10

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s