Oldboy


Senis / Oldboy (2003)

Žanras: Trileris, Veiksmo

Režisierius: Chan-wook Park

Vaidino: Min-sik Choi, Ji-tae Yu, Hye-jeong Kang, Dae-han Ji, Dal-su Oh …

Apie: (obuolys.lt)

Vyras atsibunda nuo dirbtinio apsvaiginimo ir greitai išsiaiškina, kad jis buvo pagrobtas dėl niekam nežinomų priežasčių ir uždarytas privačiame kalėjime. Per televiziją vyras netyčia išgirsta apie žiauriai nužudytą savo žmoną, jo paties kraują įvykio vietoje ir be žinios pradingusią mažąją dukrelę, kurios jis nespėjo pasveikinti su gimtadieniu.

15 metų prabangiai įrengtame kambaryje be langų bei durų… Psichologinė ir fizinė kančia baigiasi taip pat netikėtai kaip ir prasidėjo: vyras tiesiog praranda sąmonę nuo nervus paralyžuojančių dujų ir pramerkia akis jau nežinomo miesto gatvėje.

Nežinomasis pagrobėjas jam paliko mobilųjį telefoną ir stambiais banknotais prikimštą piniginę… Tai prasideda nepaprasta keršto istorija.

Illuminated says:

Filmas, dominęs jau gan ilgą laiką. Vis perskaitydavau itin gerų atsiliepimų (kurių yra labai daug) bei kartais tokių drąsių pasakymų, jog tai – geriausias 2003 metų filmas. Šitaip nelyginsiu, tiesiog išsakysiu savo nuomonę, o nuspręsit patys.

Istorijos idėja – mėginimas išsiaiškinti kodėl. Ir kerštas. Atrodo paprasta, aišku ir matyta bala žino kiek kartų. Tačiau, jau nuo pat pirmųjų minučių pasimato filmo kitoniškumas ir originalumas. Išties, galėčiau nupasakot daug daugiau, tačiau to padaryt ‘nespoilinant’ paprasčiausiai nepavyktų. Todėl ties šituo apsiribosiu tik tuo, jog istorija man labai patiko. Likau nustebinta ir ganėtinai šokiruota.

Vaidyba.. Na, man visad sunkoka buvo vertint azijiečių filmus ir jų vaidyba. Jų kalbėjimo manieros ganėtinai skiriasi nuo mūsiškių (savaime suprantama), todėl, vaidyba, kuri jiems atrodytų realistiška, man, pvz., galėtų pasirodyt absurdiška. Tiesa, čia šitaip nebuvo (na gal vietomis tie tokie balso kilnojimai nuskambėjo įdomiai, tačiau vėlgi – jų kalbose taip įprasta veikiausiai). Tačiau pliusas už personažus. Įvairūs ir nebanalūs.

Apibendrinant – tikrai labai geras filmas. Greito tempo, neleidžiantis nuobodžiauti, intriguojantis, įtemptas ne tik pradžioje, bet ir (svarbiausia) – sugebantis išlaikyti įtampą iki paskutinių minučių. Ir kad nebūtų gana – numetantis šokiruojančių (ganėtinai, bent jau man) detalių. Ir galų gale susimąstai išties apie … viską. Išties. Kerštą, jo troškimą, meilę, šeimą, viską. Minčių užtaisas. Be galo įsimintinas filmas, kuris liaupsinamas tikrai ne veltui ir tiesiog būtinas pamatyti tiems, kurie, žinoma, jo nematė ir mėgsta kiek kitokį filmą. Tokį, kuris susikramto ne taip greitai ir kiek sunkiau nei tipinis veiksmo ar romantinis filmiukas. 9/10

Beje, žadamas filmo perdirbinys. Na, nežinau ar to reikia (yra toks pajuokavimas, kad amerikiečiai kuria remake’us, nes tingi subtitrus skaityt. Ehmm :D), bet bent kol kas tas perdirbinys atrodo visai nemažai žadantis. Pažiūrėsim-pamatysim.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s