The Hunger Games: Catching Fire


hunger_games_catching_fire_ver3_xlg1Bado žaidynės. Ugnies medžioklė / The Hunger Games: Catching Fire (2013)

Žanras: Mokslinis, Nuotykių

Režisierius: Francis Lawrence

Vaidino: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Elizabeth Banks, Liam Hemsworth, Sam Claflin …

Apie:

Išgyvenusi kraują stingdančiose Bado žaidynėse, Ketnė ne tik apsukrumu išplėšia pergalę, tačiau ir šalies valdžią priverčia pripažinti dvigubą – jos ir Pito laimėjimą. Saugiai grįžę namo 74-ųjų Bado žaidynių čempionai netrunka leistis į Nugalėtojų turą dvylikoje Panemo apygardų, valdomų despotiško Kapitolijaus prezidento Snou.

Deja, nors ir oficialiai pripažinta, tačiau gudrumu išplėšta pergalė tenkina toli gražu ne visus. Priešingai negu buvo tikėtasi Prezidento Snou, Ketnės ir Pito laimėjimas nesustiprina šalies valdžios įtakos zonų. Baimės kaustytame Paneme stiprėjant maišto nuotaikoms mergina netrunka tapti bręstančio sukilimo ir vilties apie geresnį rytojų simboliu, tad sunerimusi Kapitolijaus valdžia nusprendžia, jog geriausias būdas viską sugrąžinti į vėžes – įsimylėjėlius Pitą ir Ketnę dar sykį iškviesti į Areną ir, sėkmės atveju, nusikratyti jais abiem. Prezidento nurodymu šalyje imamos rengti ypatingos Amžiaus ketvirčio Bado žaidynės, kurių dalyviais tampa pastarųjų 25-erių žaidynių čempionai, esą kur kas pajėgesniais negu prieš metus jas laimėję paaugliai.

Illuminated says:

Pripažinsiu, jog nors ir nebuvau itin didelė “Bado žaidynių“ mėgėja, bet sekančių trilogijos dalių laukiau jau nuo pat 2012 metų balandžio, kuomet pamačiau pirmąją dalį. Toks mano nuokrypis į “Young Adult“ knygas/filmus yra bene vienintelis, kadangi realiai tokiomis istorijomis niekad pernelyg nesižavėjau, tačiau būtent “Bado žaidynėms“ pavyko patraukti mano dėmesį. Pirmiausia – savo tematika (mėgstu distopines istorijas) ir kovų “arenose“ idėja. Ir antra – pirmoji dalis visai man patikęs kūrinys, turintis itin didelį gerbėjų būrį visam pasaulyje.

Pagaliau pamačiusi antrą trilogijos dalį galiu pasakyti, jog tai – didelis žingsnis į priekį. Pirmoje dalyje truputėlį nestigo “cheesy“ momentų ir dabar, kuomet turiu galimybę palyginti abu filmus, susidarė įspūdis, jog pirmasis filmas yra truputį…vaikiškesnis (jei taip galima išsireikšt). Tuo tarpu “Ugnies medžioklė“ – labiau orientuota į vyresnio amžiaus žmones, tas jaučiasi ir pačioje istorijoje – problema tampa ne tik elementaraus išgyvenimo klausimas (juk ir toje pačioje arenoje nebelieka vaikų) ar paaugliškas meilės trikampis, bet ir bręstanti revoliucija, kuomet kiekvienas pagr. veikėjos veiksmas gali turėti itin skaudžių pasekmių tautos žmonėms.

Be J. Lawrence ir kitų praeitame filme jau matytų aktorių, šiame filme sutinkame ir nemažai naujų veikėjų. Nesu skaičiusi knygų, todėl nelabai galėčiau palyginti personažų vystymo peripetijas ir kiek tam tikri aktoriai atitinka knygos personažus bei siužetą, ir panašius dalykus, tačiau kaip filmui, kuris per savo trukmę norėjo aprėpti tikrai nemažai įvykių (girdėjau, jog filmas išties ‘ištikimas’ knygai), sakyčiau viskas atrodė normaliai. Galbūt norėjosi labiau “susipažinti“ su kai kuriais veikėjais, tačiau girdėjau, jog didelė jų dalis pasirodys ir sekančiuose filmuose, todėl abejoju ar yra dėl ko nerimauti. Tad sakyčiau, jog visi aktoriai pasirodė tikrai neblogai. Žinoma, didžiausia filmo žvaigždė – J. Lawrence ir manau, jog jos pasirodymo beveik nereikia komentuoti – jauna, graži ir itin talentinga aktorė, savo vaidyba nesugadinanti jokio filmo. Patiko ir J. Malone, sakyčiau jos įkūnytas personažas taip pat nustebino, mat tikėjausi truputį ne to (bet nespoilinsiu).

Vizualine prasme “Ugnies medžioklė“ yra tikrai patobulėjusi ir gražesnė akiai. Filmo kinematografija, dekoracijos ir efektai atrodo daug kokybiškesni ir  pranoksta pirmąjį filmą. Arena, Sostinė ir kitos vietovės atrodo kur kas labiau ištobulintos, pompastiškos ir apskritai – filmo vaizdas kur kas labiau atitinka mano distopinio pasaulio įsivaizdavimą (bent jau šioje istorijoje). Kiek pamenu, filmo muzika taip pat patiko labiau, tačiau nieko pernelyg neįsidėmėjau.

Sakyčiau, žymiai geresnis filmas už pirmąją dalį. Ir šitą sakydama turiu omeny, jog visai mėgstu pirmąją dalį, tačiau abu kūrinius sulyginus, galima pasakyt, jog “Ugnies medžioklė“ – kur kas pranašesnė ir kokybiškesnė ekranizacija. Rekomenduoju pažiūrėti (tiesa, kas neskaitėte knygų, prieš žiūrėdami filmą pažiūrėkit ir pirmają dalį vardan siužeto, kadangi antraip būtų sunkiau susigaudyti) ir nemanau, kad visiškai nusivilsit. Dar pridursiu, jog labai labai norėčiau dar kartą pažiūrėti šį ir kad visa tai vėl pažadino manyje norą perskaityt knygas. Vargiai ar tai išeis greitu laiku, nors kas čia žino. B+/A- (8,5-9/10)

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s