The Hobbit: The Desolation of Smaug


desolation_of_smaug_poster_largeHobitas: Smogo dykynė / The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)

Žanras: Fantastinis, Nuotykių

Režisierius: Peter Jackson

Vaidino: Benedict Cumberbatch, Cate Blanchett, Luke Evans, Martin Freeman, Evangeline Lilly …

Apie:

Pirmajame trilogijos filme radęs stebuklingąjį žiedą ir kartu su Gendalfu ir Nykštukais sėkmingai įveikęs Ūkanotuosius kalnus, Bilbas tęsia savo kelionę Vienišojo Kalno link. Kompanijos tikslas – susikauti su slibinu Smogu ir susigrąžinti Nykštukų karalystę bei auksą, kuriuos šis kadaise yra užgrobęs.

Kaip ir pernai kino žiūrovų pamėgtasis nuotykių epas „Hobitas: nelaukta kelionė“, antroji trilogijos dalis „Hobitas: Smogo dykynė“ nufilmuota dvigubai didesnės raiškos kameromis 48 kadrų per sekundę greičiu (HFR technologija) – mačiusieji teigia, kad lyginant su pirmuoju filmu, ši technologija yra neatpažįstamai patobulėjusi ir vaizdą ekrane sukuria tiesiog pasakišką, o slibinas Smogas jau kone vienbalsiai krikštyjamas įspūdingiausiu kada nors kino ekrane matytu drakonu.

Illuminated says:

Tęsiame praėjusiais metais prasidėjusią ir dar neužbaigtą Hobito “kelionę“. Nors vaikystėje esu skaičiusi J. R. R. Tolkien’o knygą, kai kurias detales prisimenu blankiai (o tiksliau – neprisimenu visai), tad šie filmai man tarsi suteikia galimybę pakartotinai pasinerti į kūrinio pasaulį ir iš naujo patirti visus nuotykius.

Pirmas įspūdis išėjus iš salės – jaučiasi nenusakomas patobulėjimas, lyginant su pirmąja dalimi. Tarsi paprastais žodžiais to ir nenusakysi, iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo lyg ir taip pat – “paimtas“ naujas gabalas istorijos iš knygos ir pateiktas kino mėgėjams. Tačiau pradedi justi, jog tie minusai, kuriuos galėjai gana aiškiai pastebėti pirmoje dalyje, čia – žymiai retesni ir ne tokie akivaizdūs. Nepaisant to, jog filmo trukmė labai nesiskiria nuo pastarojo, filmas daug įdomesnis, veiksmas labiau dinamiškesnis (nors šis pliusas labiau galioja knygai dėl akivaizdžių priežasčių), mažiau “gumos tempimo“ ir ištęstų scenų. Negalėčiau pasakyti, jog ši problema visiškai išnyksta, kadangi pirmoji filmo pusė lėtesnė, o kai kuriems žiūrovams galimai ir nuobodesnė, antrojoje pusėje viskas atsistoja į kur kas geresnes vėžes.

Pajusti skirtumą galima ir filmo atmosferoje, tone. Pirmoji dalis labiau primena vaikišką istoriją, ir nors Hobito knyga iš esmės yra skirta vaikams, antrasis filmas savo atmosfera labiau susigretina su “Žiedų valdovo“ trilogija. Tą ypač galima pajusti antroje juostos pusėje, kuomet istorijoje pasirodo jau pavadinime minimas drakonas Smogas. Neatskleidinėsiu siužeto detalių, tačiau nuo įvykių “Ežero mieste“ ir prasideda tikrasis veiksmas, nuvedantis į “cliffhanger“ tipo filmo pabaigą, po kurios knygos neskaitę žiūrovai (arba beveik nieko nepamenantys) gali tik ir tespėlioti, kas vyks toliau, ir laukti finalinės dalies.

Šioje dalyje esame supažindinami ir su dalimi naujų veikėjų, iš kurių bene labiausiai intriguojantis – būtent minėtasis drakonas. Pagirsiu B. Cumberbatch’ą, kuris, mano nuomone, puikiai įkūnijo, t.y. – padovanojo savo balsą Smogui. Grėsmingas ir godus, kiek varantis šiurpuliuką ir ne iš kelmo spirtas personažas, kurį stebėdamas tiesiog negali savotiškai nesižavėt. Galiu pasakyt tik tiek, jog tie “blogiukai“, kurių nemėgsti, tačiau tuo pat metu savotiškai ir žaviesi – vieni geriausių ir įdomiausių. Kiti veikėjai taip pat filme turi ką veikti, ir aktoriai, sakyčiau su savo darbu susitvarko tikrai gerai. Abejonių kiek kyla dėl E. Lilly įkūnytos Taurielės, kuri, nors ir labai graži, atrodo kiek beprasmiškas personažas, tad nesileidžiant į siužeto smulkmenas galima tiesiog laukti, kaip jos personažas vystysis paskutiniame filme.

Vizualiai filmas ne ką negražesnis nei jo pirmtakas. Akį traukiantys efektai ir labai gražūs peizažai (tikri ar ne, kitas reikalas) bei dekoracijos. Bežiūrint filmą 3D pradžioje pajutau, jog akims reikia priprasti (to anksčiau niekada nebuvo), tačiau vėliau viskas susitvarkė. Buvo ir kiek šiurpesnių scenų (konkrečiais pavyzdžiais neminėsiu, tačiau žinant mano vieną panišką baimę, stebiuosi, kaip vienu metu neprireikė sauskelnių :D), o filmui einant link pabaigos, kaip minėjau, atmosfera ir kūrinio tonas įgauna kiek rimtesnių bei tamsesnių atspalvių. Įspūdį padarė ir garso takelis. Tiesa, kartkartėmis kiek maišydavo vos ne kiekvienoje scenoje pasirodanti kiek per “epiška“ muzika (nežinau net kaip kitaip apibūtinti), tačiau visumoje didesnių priekaištų negalėčiau įvardinti.

“Hobitas: Smogo dykynė“ – itin patobulėjęs filmas, kuriam, skirtingai nuo svajingos pirmosios dalies, nebesvetimas rimtesnis tonas. Įtraukiantis ir dinamiškesnis siužetas, įvairiaspalviai veikėjai, iš kurių neabejotinai didžiausią įspūdį padarys drakonas Smogas, įspūdingai gražūs specialieji efektai visumoje sudaro puikų filmą, kuris tik dar labiau paskatina laukti šios magiškos kelionės pabaigos, įvyksiančios 2014m. gruodį. Mielai apsilankyčiau dar kartą, o kol kas – tarpinis variantas tarp B+ (8,5/10).

O čia finalinė filmo pabaigos titruose nuskambėjusi daina. Dar dabar nepasimiršta :)

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s