Oldboy


oldboy-brolin-postSenis / Oldboy (2013)

Žanras: Trileris

Režisierius: Spike Lee

Vaidino: Elizabeth Olsen, Sharlto Copley, Samuel L. Jackson, Josh Brolin, Hannah Simone …

Apie:

Vyras atsibunda nuo dirbtinio apsvaiginimo ir greitai išsiaiškina, kad jis buvo pagrobtas dėl niekam nežinomų priežasčių ir uždarytas privačiame kalėjime. Per televiziją vyras netyčia išgirsta apie žiauriai nužudytą savo žmoną, jo paties kraują įvykio vietoje ir be žinios pradingusią mažąją dukrelę, kurios jis nespėjo pasveikinti su gimtadieniu.

20 metų prabangiai įrengtame kambaryje be langų bei durų… Psichologinė ir fizinė kančia baigiasi taip pat netikėtai kaip ir prasidėjo: vyras tiesiog praranda sąmonę nuo nervus paralyžuojančių dujų ir pramerkia akis visiškai nepažįstamoje vietoje.

Nežinomasis pagrobėjas jam paliko mobilųjį telefoną ir stambiais banknotais prikimštą piniginę… Tai prasideda nepaprasta keršto istorija.

Illuminated says:

Veikiausiai niekas negalėtų paneigti 2003m. pasirodžiusio korėjiečių “Senio“ bene kultinio statuso, kadangi tai vienas labiausiai nenuspėjamų ir nemažą šoką varančių filmų. Tad nieko keista, jog pasirodžiusios žinios apie planuojamą perdirbinį buvo sutiktos kiek prieštaringai, o dažnai net ir neigiamai. Pripažinsiu, jog pasirodęs pirmasis “Red Band“ anonsas išties sužadino ir mano susidomėjimą bei viltį, tad buvo įdomu pažiūrėti, ką naujo galėtų pasiūlyti šis filmas.

Jei atvirai – nusivyliau. Nors išties – ar išvis verta buvo tikėtis, jog perdirbinys (ar kita to pat pavadinimo mangos adaptacija, kaip pavadino kūrėjai) gali pranokti pirmtaką? Korėjiečių “Senis“ mums pateikia originalią istoriją (mangos ir filmo siužetai kiek skiriasi), kupiną įtampos ir šoko, o šis filmas nepasiūlo nieko naujo ir juolabiau ypatingo. Nereikia pulti nurašyti visų “remake’ų“, kadangi yra ir labai vykusių ar kai kuriems net geresnių už pirmtakus (man, pvz. Fincher’io “The Girl with the Dragon Tattoo“ patiko kur kas labiau nei švediška versija), tačiau šis filmas nepapuola į šį išimčių tarpelį. Kūrinio naudai galėčiau paminėti gan neblogai išlaikytą niūroką atmosferą bei aktorių pasirodymus. Tačiau visa kita ne tai, kad sukelia pasišlykštėjimą ar antipatiją, bet nesukelia visiškai nieko. Filmui pasibaigus nekilo visiškai jokių minčių ar pasvarstymų. Nesukėlė ir jokių emocijų (na, scena su pelytėmis kiek liūdnoka). Pažiūrėjai, pamiršai ir tiek. Būtų galima pasakyti – lyg ir niekinis filmas, ir tiek.

Nesakau, jog 2003m. korėjiečių filmas galėtų būti “everyone’s cup of tea“, ir nesakau, jog šis filmas – visiška tragedija, tad norintys gali laisvai jam pamėginti suteikti šansą. O gal patiks. Jei pati nebūčiau mačiusi originalaus filmo, gal būčiau labiau mėgusi šį, tačiau nemačiusiems vis dėlto pirmiausia siūlyčiau pažiūrėti korėjiečių “Senį“. 5/10

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s