Captain America: The Winter Soldier


captain-america-the-winter-soldier-internationalKapitonas Amerika: žiemos karys / Captain America: The Winter Soldier (2014)

Žanras: Veiksmas, Nuotykių, Mokslinė fantastika

Režisierius: Anthony Russo, Joe Russo

Vaidino: Scarlett JohanssonCobie SmuldersEmily VanCampChris EvansRobert Redford …

Apie:

Fantastinis veiksmo ir nuotykių filmas „Kapitonas Amerika: žiemos karys“ žiūrovus dar sykį nukels į įspūdingą „Marvel“ Visatą. Čia, po įvykių filme „Keršytojai“ („Avengers“) išsiskyrus superherojų keliams, sutiksime Styvą Rodžersą – Kapitoną Ameriką, ne tik dirbantį tarptautinėje taikos palaikymo organizacijoje S.H.I.E.L.D., tačiau ir bandantį prisijaukinti eilinio Vašingtono gyventojo kasdienybę.

Deja, netrukus Styvas patenka į pasauline katastrofa galinčių baigtis įvykių virtinę. Siekdamas išnarplioti piktadarių pinkles, legendinis Kapitonas Amerika vienija jėgas su slaptąja agente Nataša Romanova, vadinama Juodąja Našle. Superherojų susivienijimą vainikuoja prie komandos prisijungiantis Sakalas, tačiau, deja, nei vienas komandos narys net nenutuokia kokiomis galiomis apdovanotas kelią jiems pastojęs piktadarys, vadinamas Žiemos kariu…

Illuminated says:

Pirmas itin malonus šių metų siurprizas. Net jei ir mėgstu “Keršytojus“ bei kai kuriuos kitus komiksinius filmus, nesu iš tų gerbėjų, kurie būriuotųsi eilėje prieš kiekvieną tokio pobūdžio filmo premjerą. Ypač, jei pirmoji Kapitono Amerikos dalis nepadarė labai didelio įspūdžio. Pirmoji dalis visai neblogai tinka paprastam vakarui prie TV, tačiau grandioziniu ar labai sužavinčiu reginiu jo nepavadinčiau. Tad iš pradžių išvis dvejojau ar verta žiūrėti šį filmą kine. “Nebent juokais“, galvojau. O tada… pamačiau, jog “Rotten Tomatoes“ filmas turi 89% įvertinimą. IMDb.com – 8.3/10, ir šitaip nusprendė kiek daugiau nei 70 tūkst. puslapio lankytojų. Filmo reklamine kampanija pernelyg nesidomėjau (gal tik teaser’į kokį ir temačiau), tad po šitokio mini “šoko“ neliko nieko kita, kaip tik pirkti bilietus ir keliauti į kiną.

Kitaip nei pirmojoje “Kapitono Amerikos“ dalyje, veiksmas vyksta šių dienų pasaulyje, po įvykių “Keršytojuose“. Mūsų herojui besistengiant pritapti prie modernaus gyvenimo, žmonijai ir vėl iškyla grėsmė. Tsss! Tolimesnių istorijos detalių neatskleidinėsiu ir galimai filmą žiūrėsiantiems jo nebegadinsiu, tačiau filme narpliojama istorija – visai įdomi ir nuobodulio neįvaranti, net jei iš pirmo žvilgsnio ir neatrodo kažkuo pernelyg išskirtinė. Susipažinsime ir su keletu naujų veikėjų bei žvelgsime į tolimesnius jau matytų personažų pokyčius. Filme yra ir keletas emocionalesnių akimirkų, tačiau jas sugebėta pilnai išpildyti ir be lėkštų romantinių intarpų (thank god, čia romantikos ir “seilių“ išvis nerasta). Apskritai siužetas kiek nuspėjamas – tačiau tai nelabai nustebina žinant tai, jog dar ne vieną tęsinį regėsim ateity. Tačiau filmas sugeba neperžengti absoliučios banalumo ribos ir savo turinyje turi pakankamai, kad galėtų sudomintų žiūrovą ir išlaikytį jį kino teatro kėdėje.

Aktorių kolektyvas pasirodo neblogai (na, kiek galima pasirodyti superherojų filme). Aprašydama “Sniego traukinį“ (nuoroda čia) jau minėjau, jog Ch. Evans’as turi potencialo būti tikrai neblogu aktoriumi, tad ateity norėčiau jį pamatyti ir įvairesniame kine. Čia su savo darbu jis susitvarko taip pat neblogai ir tarsi padeda savo veikėjui nuo pirmosios filmo dalies palipti laipteliu aukščiau – dar labiau įsitvirtinti savo superherojaus “vaidmenyje“, tuo pat metu vis dar bandant priprasti prie modernaus pasaulio – ne vien šiuolaikinių technologijų, tačiau taip pat nuo senesniųjų laikų besiskiriančių vertybių. Taip pat sutinkame ir žaviąją S. Johansson, įkūnijusią Juodąją Našlę bei S. L. Jackson’ą, “pažįstamą“ kaip N. Fury. Prie komandos prisijungia ir aktorius A. Mackie, atliekantis Sakalo vaidmenį ir taip pat suteikdamas filmui lengvos komedijos elementų. Taip pat filme kartas nuo karto sušmėžuoja ir paslaptingas Žiemos Karys, kurio pasirodymas nors ir epizodiškas bei trumpokas, tačiau priverčiantis akimirkai sustingti ir viską stebėti atidžiau, tarsi lauktum kažko kur kas daugiau. Negaliu apsispręsti ar tai – šioks toks akmuo į filmo “daržą“, ar ne *dilema,huh?*… Vadinamasis filmo “blogietis“ sugeba įsirėžti į atmintį savo tyliu ir ‘bad-ass’ tipo pasirodymu, tačiau tuo pat metu tarsi ir palieka žiūrovą kažko vis dar belaukiantį.. Nesu uoli komiksų skaitytoja, tad… pasikliausiu skaičiusiųjų teigiama nuomone. Vis dėlto – juk tai gan šviežias pokytis nuo pastarųjų komiksų piktadarių. Paslaptis ir nežinia kartais pritraukia net didesnį susidomėjimą nei pusę valandos trunkantys monologai apie tai, kaip greitai ir negailestingai filmo ‘blogietis’ ketina užkariauti Žemę (ar Visatą, ar dar ten ką nors..).

Kalbant apie filmo labiau techinę pusę, kiek nustebina spec. efektų “stygius“. Kol nepasirodė, kad visai nusišneku, pasiaiškinu – lyginant su kitais Marvel filmais, specialiųjų efektų išties… mažiau.. Kažkiek. Tai suteikia kiek realistiškesnį pagrindą po kojomis (tačiau ne per daug – nepamirškime, jog tai vis dar superherojų filmas). Tačiau esantys efektai tikrai kokybiški ir gražiai ‘pašlifuoti’. Filmo montažas bei operatoriaus darbas taip pat gan gražiai atitinka istorijos tėkmę ir neverčia nejaukiai kurį laiką spoksoti į kokį nors keistą kadrą. Na žinot, žodžiu. Viskas daugmaž gražiai ir kokybiškai, kaip ir reikia. Tačiau filme išsiskiria ir akį patraukia “muštynių“ choreografija (neįsitikinus, kad abu žodžius naudoju teisingai, bet.. tiek to), kurios dėka viskas atrodo labai dinamiška ir gražu (nemeluoju, tikrai), tačiau ne absurdiškame “1 vs 1569“ stiliuje.

Viską susumavus – tai tikrai kur kas pranašesnė dalis už pirmąją. “Kapitonas Amerika: Žiemos Karys“ iš esmės yra būtent toks, kokiu ir turėtų būti geras bei kokybiškas komiksų filmas – neperpildytas lėkštomis klišėmis tam, kad užpildytų scenarijaus spragas, netuščias ir net galintis pasiūlyti kokių nors politinių ar ideologinių minčių, tačiau vis dar nepamirštantis savo žadą atimančio veiksmo ir spalvingų efektų gausos. Filmo ‘efektas’ išlieka ir praėjus peržiūrai, o lyginant su kitais Marvel visatos filmais – tai bene geriausias (ar bent jau vienas geriausių) šių komiksų atstovų didžiajame ekrane, kurį visai negėda rekomenduoti komiksų gerbėjams ir paprastam žiūrovui. Po pirmosios peržiūros duočiau kol kas 9/10 (A-).

P.S. Tie kas planuojate peržiūrėti šį filmą kinuose – nepabėkite iš salės prasidėjus titrams, nes jūsų laukia dvi (mid-credits ir post-credits) scenos. Post-credits sceną aš “pražioplinau“ *facepalm*, tačiau Mid-credits scenoje trumpai galime žvilgtelėti į 2 “Keršytojų“ dalyje pasirodysiančius Quicksilver ir Scarlet Witch veikėjus.

EDIT (04.17.2014): Po antrosios peržiūros sugebėjau išlaukti iki paskutinės post-credits scenos. Hooooray! Scena trumputė (muziejuje), tad jei kas labai tingit ar manot, kad neverta gaišti laiko – turbūt labai daug ir neprarasit. Aš savo ruožtu skelbiuosi, jog filmą pamėgau net dar labiau nei po pirmo žiūrėjimo. Keliu balą į 9 ir vadinu savo Marvel favoritu (kol kas)!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s