Godzilla


GZLA_IMAXart_DOM_Blog_1000x1460-610x890Godzila / Godzilla (2014)

Žanras: Mokslinė fantastika, Nuotykių

Režisierius: Gareth Edwards

Vaidino: Elizabeth OlsenAaron JohnsonBryan CranstonJuliette BinocheSally Hawkins 

Apie:

Žymiausias pasaulio monstras sugrįžta į didžiuosius ekranus! Vieną dieną iš jūros gelmių iškyla padaras, kurio visa griaunanti jėga pranoksta bet ką, su kuo žmonija buvo susidūrusi iki šiol. Radioaktyvus monstras, kuriam netrukus suteikiamas Godzilos vardas, niokoja miestą ir atrodo, nėra jėgos, kuri jį sustabdytų. Tačiau eiliniam kariui Fordui pavyksta suvokti kai ką, kas gali tapti raktu į pergalę.

Illuminated says:

Dar ir dabar prisimenu tą gruodžio vakarą, kuomet pasaulis sulaukė pirmojo “Godzillos“ teaser’inio anonso, ir tuo metu internete vyravusias visų reakcijas bei nuomones. Trumpas, tačiau neįtikėtina atmosfera pasigirti galintis (puiki muzika, kas be ko) reklaminis filmukas, pripažinsiu, stipriai apžavėjo ir mane, ir nuo tos akimirkos daugeliui fanų prasidėjo masinis “countdown’as“ iki filmo premjeros gegužės 16-ąją. Tačiau kiek atsargiai – juk tereikia tiesiog prisiminti 1998m. “Godzilą“ ir tikrai suprasit, ką turiu omeny. Tačiau dabar, praėjus beveik 2 savaitėms po išankstinės premjeros, drąsiai galiu sakyt – ši Gojira, nors ir turinti savų minusų, nenuvylė.

Žinant mano standartinį “recenzijų“ rašymo šabloną, šį kartą pradėsiu kiek nuo galo – nuo vizualių, techninių filmo savybių. Vienas pačių didžiausių filmo pliusų – tikrai puiki kinematografija, itin prisidėjusi prie niūrokos kūrinio atmosferos bei fantastiškai atrodantys specialieji efektai. Grįžtant į anonsų laikus, kažkiek kildavo abejonių, kadangi vietomis vaizdas atrodydavo kiek “neapšlifuotas“ ir not quite there yet, tačiau galutinis produktas nubraukė bet kokias abejones ir leido mėgautis vaizdu bei tiesiog spirgėti verčiančiomis kovos scenomis. O pati Godzila! Va štai kaip ji ir turi atrodyti! Kiek “putloka“, neprimenanti kokios tai mutavusios iguanos (neįžeidžiant iguanų, aišku) ir su savitu charakteriu! Itin pabrėžtinas pliusas, jog čia ji pavaizduojama kaip anti-hero tipo personažas (patiko ir nedidukas 1954m. filmo ‘pagerbimas’ bei priminimas), kuriam iš esmės nerūpi nei savavališkai kenkti žmonėms, nei juos gelbėti – tai tiesiog nesustabdoma gamtos ‘stichija’, daranti tai, kas jai būtina ir sugebanti daryti tai taip, kad žiūrovas tiesiog alptų kėdėje (i.e. aš). Rimtai, vos pasirodžius filmo tituliniam personažui galvodavau, kad tuoj tuoj pradėsiu verkti tomis mažomis laimės ašarėlėmis, kokiomis verkia maži vaikai, apsupti mylimiausių žaisliukų.

Didžiausias filmo minusas – scenarijaus spragos ir personažai. To nevardinčiau kaip filmo yda, jei tai nebūtų nė kiek nuvylę, kadangi šitiek potencialo buvo! Filme vaidina tikrai nemažai puikių aktorių, tačiau didelė dalis iš jų – kiek beverčiai, tai pasirodantys, tai vėl dingstantys, kai kurie net nelabai atliekantys kokią funkciją istorijoje. Prie to galima įvardinti ir pačių aktorių darbą, ne dėl to, jog visi prastai pasirodė, tačiau jie paprasčiausiai nelabai turėjo “su kuo“ dirbti, jų rolės ‘plonos’ ir tarsi be gyvybės. Didžiausias nusivylimas (kuris veikia ir kaip filmo ‘šokas’) – B. Cranston’as, kurio pasirodymas – puikus ir emocionalus, neperspaustas ir neperdėtas mokslininko, besistengiančio užčiuopti įvairiausias konspiracijas, vaidmuo. Tačiau… ne… nespoil’insiu. Pagrindinį vaidmenį atlieka A. T. Johnson’as, kuris 80% filmo praleidžia akmeniniu veidu, retkarčiais vos ne vos išspausdamas vieną kitą emociją. Nevadinu jo blogu aktoriumi, tačiau čia buvo galima kiek labiau pasistengti, ypač atsižvelgiant į tai, jog kiti aktoriai, pasirodę gan minimaliai, iš savęs išspaudė daugiau. Tačiau ir vėl grįšiu prie idėjos, jog bent iš dalies čia kaltas scenarijus ir galbūt režisieriaus nesugebėjimas palenkti kai kurių aktorių ‘tinkama’ kryptimi. Nes Godzilos filmas be įtraukiančios žmogiškosios pusės – ne Godzilos filmas. Čia to buvo gan minimaliai, o pradžioje besijautęs potencialas ir įtampa bei jaudulys baigėsi taip greitai, kaip ir prasidėjo.

Tačiau… Tai nepaverčia filmo blogu, vien jau dėl mano kiek aukščiau paminėtų dalykų ir priežasčių, susijusių su B. Cranston’u ir jo veikėju, kurių nevardinsiu tam, kad neatskleisčiau tam tikros siužeto įvykių eigos. Filmą net gi puikus! Kadangi iki šiol emocijos, lydėjusios filmo metu, lydi ir dabar. 2014 metų “Godzilą“ pavadinčiau vienu ryškiausių matytų pastaruoju metu panašaus žanro filmu, kuris visa galva lenkia 1998m. to paties pavadinimo filmą (ar tai išvis galima vadint filmu?) ir dalį kitų. Palankiai priimtas tiek fanų visame pasaulyje, tiek kino kritikų, filmas būtų pelnęs dar didesnes liaupses, jei būtų nors kiek dažniau atsisukęs į savo žmogišką pusę ir būtų daugiau laiko paskyręs savo personažų charakterizavimui bei plėtojimui. Tačiau kaip medum tepta noriu žiūrėti dar kartą. O vėliau dar. Su tokiu avansu – 8/10 (B)

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s