Edge of Tomorrow


edge_of_tomorrow_ver4_xlgTies riba į rytojų / Edge of Tomorrow (2014)

Žanras: Mokslinė fantastika, karinis

Režisierius: Doug Liman

Vaidino: Tom Cruise, Emily Blunt, Bill Paxton, Lara Pulver, Jeremy Piven …

Apie:

Netolima ateitis. Žemę niokoja žiauri ateivių rasė. Žmonės bando priešintis, tačiau atrodo, kad visos pastangos perniek. Artėjant neišvengiamai baigčiai, žemiečių armijos vadai į kovos sūkurį siunčia vis naujus karius. Vienas iš jų – pulkininkas leitenantas Bilas Keidžas. Kaip ir kiti likimo broliai, kova jam tęsiasi neilgai: vos patekęs į mūšį, Bilas žūsta.

Tačiau nutinka keistas dalykas – Bilas atgimsta, ir vos atsipeikėjęs gauna įsakymą ruoštis išvykti į kovos lauką. Tai pačiai istorijai pasikartojus dar kelis kartus Bilas suvokia patekęs į laiko kilpą. Tačiau sulig kiekviena kova, sulig kiekviena mirtimi karys tobulėja ir sužino vis daugiau naujų dalykų, kurie dėliojasi į vieną didelį paveikslą. Kokį? Bilas to dar nesuvokia.

Paskutine jo dėlionės dalimi tampa specialiųjų pajėgų seržantė Rita Vrataski. Pati patyrusi tokį pat fenomeną, vos sužinojusi apie Bilo laiko kilpą Rita nusprendžia padėti jam pasirengti lemtingam mūšiui, galų gale nulemsiančiam ne tik Bilo Keidžo, bet ir visos žmonijos likimą.

Illuminated says:

Pripažinsiu, jog savanoriškai kulniuoti į kino teatrą žiūrėti šio filmo tikrai neplanavau. Viena to priežasčių – T. Cruise’as, kuris tarsi pasąmonėje man suformavo mintį, jog visi jo “action-fest’ai“ – visiškai neverti dėmesio. Taigi, vadovavausi šia idėja jau kurį laiką ir būčiau lygiai tą patį padarius ir su šiuo filmu, tačiau nutiko kitas, nelabai planuotas įvykis – geri, ITIN geri tiek kritikų, tiek įprastų žiūrovų atsiliepimai. Negalėjau šio fakto praleisti pro pirštus, tad vieną sekmadienio vakarą eilinį sykį atsidūriau kino teatro kėdėje, tarsi ir žinodama, jog filmas nebus blogas, tačiau iš esmės nelabai nujausdama, ko tikėtis.

Kad ir kaip būčiau prijaučianti mokslinei fantastikai, nei anonsai, nei siužeto aprašymai iš pradžių didelių aikčiojimų nesukėlė. “Na, bus vienas iš daugelio tokių pačių“ – galvojau, tačiau jau filmo pradžioje nustebau išvydusi dinamišką bei intriguojančią istoriją, kuri išlaikė mano nuoširdų susidomėjimą nuo pradžios iki pat galo. Ateityje siaučiant tarpplanetiniam karui, žmonija neišvengiamai artėja susinaikinimo link. Nepaisant to, kariuomenė nesustodama siunčia vis naujesnius karius į mūšius. Pagrindinis veikėjas, ne savo noru patekęs į vieną tokių mūšių, kurį veikiau būtų galima pavadinti skerdykla… žūsta prabėgus vos keletui minučių. Filmo pabaiga? Norėtumėt. Nes mūsų herojus staiga nubunda lygiai toje pačioje vietoje, tuo pačiu metu – prieš jau patirtą, tačiau vėl artėjantį mūšį. Ir istorija pradeda kartotis. Siužeto pamatas – laiko kilpos, kurios, kaip ir kelionės laiku apskritai, jau ne sykį regėtos kine. Tačiau kūrėjai šį sykį išvengia absoliutaus banalumo ir sugeba mažiausiai keliasdešimt kartų besikartojančius įvykius paversti nenuobodžiais. Tam puikiai pasitarnauja ir stilinga futuristinė atmosfera, tarsi ir leidžianti žinoti, jog ši ateitis nėra labai tolima, tačiau tuo pat metu atrodanti kiek siurrealistinė. Pabaiga – tarsi kiek ir nuspėjama, tarsi ir nelabai. Tačiau intriga sugriebia nuo pirmųjų minučių, o tai – itin svarbu tokio pobūdžio filme.

Ir man mėgautis filmu nesutrukdė nė T. Cruise’as. Išties, nieko prieš jį kaip aktorių neturiu (jo pasirodymas Magnolijoje!), tačiau jau iki gyvo kaulo buvo įkyrėję kone kiekvienais metais išvysti jį vis naujoje, vis mokslinės fantastikos, vis veiksmo ir sproginėjimų nestingančioje juostoje. Tačiau čia – jis dera, ir su savo personažu aktorius pasidarbuoja tikrai neblogai. Tačiau didžiausias filmo pliusas – gražioji (ir talento taip pat nestokojanti) E. Blunt, įkūnijusi užsigrūdinusios karės Ritos vaidmenį. Jei atvirai – nė vienas iš vaidmenų nereikalavo ypatingų aktorinių sugebėjimų, tačiau pagrindiniai aktoriai skleidė tarsi savotišką aurą, tobulai tinkančią jų personažams. O jau apie Blunt grožį nė nekalbu. Turbūt negalėčiau įsivaizduoti labiau tinkančios šiam filmui “Ritos“. Ypatingai įdomu filme stebėtų stiprų ir nepriklausomą moterišką personažą, kuriam visiškai nereikia vyriškos pagalbos rankos (galbūt net atvirkščiai!).

Filme, kaip ir daugelyje kitų panašių, žinoma, nestinga specialiųjų efektų. Tačiau čia jie – gan kokybiškai, saikingai ir skoningai panaudoti, neprivertę akių lakstyti į visas keturias puses dėl savo absurdiškos gausos. Montažas, taip pat, sakyčiau, puikus bei padėjęs “įsisavinti“ pagrindines filmo įdėjas, kartais net primenančias kompiuterinius žaidimus, kuomet mirus, staigiai nubundama iškart prieš “didžiuosius įvykius“. Būtent tokios, ir dar kelios scenos, privertė net nusijuokti. :D

“Ties riba į rytojų“ – vienas iš 2014m. mokslinės fantastikos nedidelių ‘perliukų’, nuoširdžiai nustebinęs mane ir tai tik verčia filmu labiau žavėtis. Juostoje yra kone viskas, ko gali reikėti geram ir tikrą pramogą suteikiančiam kinui – intriguojantis siužetas, charizmatiški personažai, juos papildantys aktorių pasirodymai bei efektingi specialieji efektai, pagyvinantys futuristinę filmo nuotaiką. Tikėjausi kur kas prastesnio filmo, tačiau mielai suteikčiau jam dar vieną “šansą“, t.y. peržiūrą. Gal kiek optimistinis įvertinimas, tačiau po pirmosios peržiūros duočiau tarsi tarpinį variantą tarp B+/A- (8,5-9/10).

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s